Adana’da eski eşini başına taşla vurarak öldüren zanlı tutuklandı

Adana’nın merkez Yüreğir ilçesi Kazım Karabekir Mahallesi’nde dün eski eşi Şermin Sarı’yı (33) darbedip başına taşla vurarak öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Erhan P’nin (35) emniyetteki süreçleri tamamlandı.

Erhan P. ile Şermin Sarı’nın yaklaşık iki yıl evvel şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandıkları, bir müddet sonra birlikte yaşamaya devam ettikleri ve olay gecesi bayanın dışarıya çıkmak istemesi üzerine ikilinin tartıştığı öğrenildi.

Erhan P’nin eski eşini darbettiği, bu sırada kaçmaya çalışan bayanı meskenin bahçesinde yakalayıp taşla başına vurarak öldürdüğü belirlendi.

Öte yandan bayanın talebiyle Erhan P. hakkında yaklaşık bir ay evvel uzaklaştırma kararı verildiği lakin çiftin bu müddette birlikte yaşadıkları, kararın müddetinin ise olaydan 5 gün evvel sona erdiği öğrenildi.

Çiftin iki çocuğunun olay günü yakınlarının yanında olduğu tespit edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Ofis Amirliği gruplarınca süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Erhan P, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

OLAY

Kazım Karabekir Mahallesi’nde ikamet eden iki çocuk annesi Şermin Sarı, dün konutunun bahçesinde öldürülmüş halde bulunmuştu.

Polis takımları, bayanın eski kocası Erhan P’yi cinayet zanlısı olarak gözaltına almıştı.

Darbedilip başına taşla vurularak öldürüldüğü belirlenen bayanın cenazesi, Buruk Mezarlığı’nda toprağa verilmişti.

KAYNAK: AA