Ağırel, 12 gazeteciyle ilgili iddiasını savundu: Ben kaynağıma güveniyorum

Gazeteci Murat Ağırel, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in hakkında iddialarda bulunduğu Sezgin Baran Korkmaz’ın sonradan yalanladığı söz konusu “ses kaydında 12 gazetecinin isimlerini verdiği” iddiası için, “Görünen o ki Sezgin Baran Korkmaz dönüş için birileri ile pazarlık hâlinde ve bu süreci yönetmeye çalışıyor.” dedi.

“Ben kaynağıma güveniyorum.” diyen Ağırel, “Sezgin Baran Korkmaz, Veyis Ateş ile yaptığı 12 dakikalık telefon görüşmesini kayıt altına almış. Bu konuşmayı üç parçaya bölerek bazı kişilere dinletmiş. Konuşmada bazı gazetecilerin isimleri verilerek 12 gazetecinin varlığından bahsedilmiş. Bu konu hakkında bir suç duyurusu ve sonrasında basın açıklaması yapacağını söylemiş. Ben kaynağıma güveniyorum. Ancak Sezgin Baran Korkmaz meslektaşlarım ile yaptığı görüşmelerde bunu reddetmiş, hatta neredeyse ses kaydının olmadığından bahsetmiş.” diye yazdı.

“Görünen o ki. Sezgin Baran Korkmaz dönüş için birileri ile pazarlık halinde ve bu süreci yönetmeye çalışıyor.” diye yazan Ağırel, “Çok açık söyleyeyim. Ben kendisini dürüst biri olarak görmüyorum. Elindeki yalan yanlış bilgileri koz olarak geri dönebilmek için kullanıyor.” dedi.

Ağırel, “Asıl mesele ise konuşulan 10 milyon euro kim için isteniyor? Ankara’da bulunan ekip kim? Yargı mensupları mı? Siyasetçiler mi? Bürokratlar mı?” sorularını yöneltti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir