Ataşehir’de 2 İETT otobüsü birbirine girdi: 1 yaralı

İstanbul Ataşehir’de gerçekleşen kaza, saat 08.30 sıralarında Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi Üsküdar Caddesi’nde meydana geldi.

İddiaya nazaran, 34 VP 6066 plakalı E.B., denetimindeki İETT otobüsüyle seyir halindeyken bir anda yola çıkan köpeğe çarpmamak için ani fren yaptı. O esnada geriden gelen 34 JR 0036 plakalı İETT otobüsün şoförü N.T., denetimini kaybedip öndeki İETT otobüsüne geriden çarptı.

BİR YOLCU YARALANDI

Çarpmanın tesiriyle bir yolcu hafif yaralandı. Kazayı gören vatandaşlar, polis ve ambulans gruplarına haber verdi. Kısa müddette olay yerine gelen sıhhat grupları hafif yaralanan yolcuyu önlem emelli hastaneye kaldırdı. Polis kaza ile ilgili çalışma başlatırken şerit kısa müddetliğine trafiğe kapatıldı. Öte yandan, hastaneye kaldırılan yolcunun durumunun yeterli olduğu öğrenildi.

GÖRGÜ ŞAHİDİ ANLATTI

Olay şahitlerinden Zeynel Abidin Yılmaz, “Öndeki araç durağa yanaşmak isterken apansız önüne köpek çıkıyor. Köpeğe çarpmamak için ani fren yapıyor. Arttan otobüs de duramayıp öndeki otobüse vuruyor. 1 yolcu hafif yaralandı. Önlem emelli hastaneye götürüldü, durumu iyi” dedi.

KAYNAK: İHA