Avatar 2 çıkış tarihi kesinleşti

Avatar 2, 20th Century Studios Başkanı Steve Asbell tarafından onaylandığı üzere mevcut Aralık 2021’de vizyona girmesi gerekiyordu. Bununla birlikte, diğer birçok yüksek profilli yayın gibi, Bunula birlikte, diğer bir çok yapım gibi, Avatar 2 çıkış tarihi de Covid-19 sebebi ile ertelenmek zorunda kalmıştı.

Avatar 2 çıkış tarihi kesinleşti

Neyse ki Avatar 2’yi sinemalarda görmek için daha fazla beklememiz gerekmeyecek. Devam filmi, aynı zamanda toplamda beş film olması planlanan Avatar serisinin, devamı niteliğinde.

Hollywood Reporter, Asbell’e Avatar 2’nin vaat edilen Aralık çıkışına sadık kalıp kalmayacağını sorduğunda, Asbell kendinden emin bir şekilde, “Evet. O olacak.” şeklinde cevap verdi.

Avatar 2 çıkış tarihi kesinleşti

Şimdiye kadar, sadece James Cameron’ın kendisinden fotoğraflar ve bazı ufak tefek bilgiler aracılığıyla yaklaşmakta olan film hakkında bilgi edinebildik. Yönetmene söylediğine göre, oyuncular serbest dalgıçlar tarafından, her seferinde birkaç dakika su altında nefeslerini tutmaları için eğitildi. 1997 yapımı Titanic filminde Cameron ile birlikte çalışan Kate Winslet, Metkayina’nın serbest dalgıçlarından Ronal’ı canlandırıyor.

Sam Worthington, Jake Scully olarak geri dönerken, Zoe Saldana da sevgilisi Neytiri’yi canlandırıyor. Orijinal filmde Dr. Grace Augustine’i oynayan Sigourney Weaver’ın devam filmleri için geri döneceği doğrulandı.

Avatar 2 çıkış tarihi 16 Aralık olarak belirlenmiş durumda.