Bahçeli’den seçim açıklaması: Biz hazırız, adayımız Recep Tayyip Erdoğan

  • Bahçeli, toplumsal medya düzenlemesinin TBMM açılır açılmaz kanunlaşması gerektiğini söyledi. 
  • Kılıçdaroğlu’na reaksiyon gösteren MHP önderi, vazifesi başındaki polisler hakkında cürüm duyurusunda bulunmayı “namertlik” olarak niteledi.
  • Seçim için hazır olduklarını vurgulayan Devlet Bahçeli, “Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” tabirlerini kullandı.

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin MYK Toplantısının akabinde açıklama yaptı. Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

“SOSYAL MEDYADA KONTROL ŞARTTIR”

Hiç kimse yürüyüşümüzü engellemeyecektir. Son gelişmeler göstermiştir ki toplumsal medyanın mutlak suretle kontrol altına alınması koşuldur. Bunun yanı sıra ahlaki ve tüzel açıdan sonlandırılması hayat memat hususudur. 1 Ekim 2022 tarihinde TBMM çalışmalarına başlar başlamaz hazırlığı büyük oranda tamamlanmış olan toplumsal medya düzenlemesi kanunlaştırılmalıdır. İnsanların özel hayatlarının siyaset materyali yapılması vahim bir ahlaksızlıktır. Ulusal güvenliğimiz toplumsal medyada tahrip edilmemelidir.

KILIÇDAROĞLU’NA “NAMERTLİK” TEPKİSİ

Kılıçdaroğlu için 2023 bitiş ve tasfiye yılı olacaktır. Her şey gün üzere ortadadır. Artık saklanacak durumu kalmamıştır. Kılıçdaroğlu’nun demokrasi anlayışı sakat, milliyetçilik savları uydurma, adalet zihniyeti batıktır. 

Geçtiğimiz günlerde yaşanan sokak hareketinde vazifesini yapan polisimiz hakkında Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla cürüm duyurusu yapılması namertliktir. CHP budur. Kılıçdaroğlu’na diyorum ki: Sen affetsen ne muharrir affetmesen ne muharrir? Milliyetçi Hareket Partisi, kahraman güvenlik güçlerimizin sonuna kadar yanındadır.

“MAVİ VATANDAKİ BEKA ÇABASI CHP’NİN UMURUNDA DEĞİL”

Yunanistan’ın tahrikleri CHP’nin gündeminde yoktur. Mavi Vatan’daki beka çabası CHP’nin umurunda değildir. Yunanistan elbette bardağı taşırmak için elinden gelen tacizleri sahnelemektedir. S-300 hava savunma sisteminin F-16’larımıza radar kilidi atması karşılıksız bırakılmaması gereken bir haydutluk örneğidir. 

“SEÇİME HAZIRIZ, ADAYIMIZ ERDOĞAN”

MHP 2023 seçimlerine hazırdır. Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Altılı ganyan ne yapacak bilmiyoruz. Bizim adayımız aşikâr, kararımız net. 

(‘Seçim erkene alınacak’ iddiaları) Seçimlere 9 ay 18 gün var. Onu beklemek lazım.