Bolu’da cinsel hücuma uğrayan bayana esnaf yardım etti

Tartışmanın büyümesi üzerine S.A., mutfakta bulunan bıçakla A.A.’yı boynundan yaraladı. Çocuğunu da yanına alan S.A., çıplak halde konuttan kaçarak sokak üzerindeki bir iş yerine sığındı.

Genç bayanı çıplak halde ve bedeninde kanlar içinde gören iş yeri sahibi Tayip Ünsal, öteki esnaflardan aldığı kıyafetleri bayana vererek giyinmesini sağladı.

Çocuğunu da yanına alarak çıplak vaziyette dükkana sığındı

Daha sonra 112 Acil Davet Merkezi’ni arayan Ünsal’ın ihbarı üzerine olay yerine polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Sıhhat gruplarının incelemesinde S.A.’nın ve çocuğunun yaralanmadığı belirlendi.

Olay yerine yakın bir bölgede yerde kanlar içinde yatan erkek bir şahıs olduğu ihbarı üzerine olay yerine sıhhat ve polis takımları gönderildi.

Sağlık gruplarının boynundan yaralandığını tespit ettikleri şahsın, S.A.’nın yaraladığı A.A. olduğu belirlendi.

A.A., birinci müdahalesinin akabinde tedavisi için İlçe Devlet Hastanesi’ne, S.A. ise tabiri alınmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Cezaevine gönderildi

Kadının vermiş olduğu sözün akabinde sıhhat durumu uygun olan A.A., “Cinsel istismar” hatasından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İHA’nın aktardığına nazaran S.A.’nın, kucağında çocuğuyla birlikte çıplak halde kaçması ve iş yerine sığınması güvenlik kameralarına yansıdı.

“Üzeri çıplaktı, üstünü kapatması için kıyafetler verdik”

Cinsel akına uğrayan bayanın sığındığı esnaf Tayip Ünsal, olay karşısında çok şaşırdığını belirterek, “Önceki akşam saat 20.30 civarında dükkanı kapatmak üzereyken, bir bayan geldi. Elinde küçük bir çocuk vardı. Üzerinde kanlar vardı. Ben şaşırdım natürel. Bana bir şeyler anlatmaya çalıştı lakin yabancı asıllı olduğu için anlatamadı. Üzeri çıplaktı, üstünü kapatması için kıyafetler verdik. Ben yaralandığını düşündüm. Durumu 112 Acil servise haber verdim. Bayanı sakinleştirmeye çalıştım. Daha sonra polis geldi. Dışarıda daha ileride bir kişinin daha yaralı vaziyette yattığını söylediler. Buradaki bayan yaralı değilmiş. Yaralı şahsa yardıma gitti sıhhat grupları. 2’si de yabancı uyrukluymuş. Biz de şaşırmış durumdayız. Daha sonra da polis arkadaşlar bayanı grup otosuyla götürdüler. Cinsel atak falan olabilir diye düşündük. Korunmaya muhtaç olduğunu anlatır üzere dehşet içinde geldi. Biz de yardımcı olduk. Ben de çekindim, yaralı olduğunu sandım. Daha sonra anladık ki yaralama olayını kendisi gerçekleştirmiş.” dedi.