Bursa’da çocuklarının geleceği için biriktirdileri altınları çaldılar

Bursa’da merkez Osmangazi ilçesi Namık Kemal Mahallesi’nden İstanbul’a 1 haftalığına tatile giden aile, meskenlerine döndüklerinde gördüklerine inanamadı.

Konuta gelen aile, oturma odasında kanepenin havada olduğunu gördü.

Çabucak altınları sakladıkları yere bakan aile, mücevherleri bıraktığı yerde bulamadı.

Çabucak durumu polise bildiren aile, altınları çalan hırsız yahut hırsızlardan şikayetçi olurken, olay yeri inceleme grupları konutta parmak izi inceleme çalışması yaptı.

Olayla ilgili tahkikat başlatıldı.

“Altınları bulunması çok sıkıntı bir yere koymuştuk”

İHA’nın aktardığına nazaran çocuklarının geleceği için biriktirdiği 90 bin lira pahasında altının çalındığını söyleyen Remziye Day, ”Biz 1 hafta evvel ailece İstanbul’a tatile gittik. Tatilden dönüp konuta geldik. Evvel rastgele bir şey olduğunu anlamadık, her şey olağan üzereydi. Yatak odasında çekmecelerin açık olduğunu fark ettik. Şüphelendik ve çabucak oturma odasına geldik. Burada çocuklarımızın geleceği için sakladığımız altınlar vardı. Altınlar çok derin bir yerdeydi. Bulunması hayli sıkıntı bir yere koymuştuk. Konutun hiç bir yerinde dağınıklık ve karışıklık da yoktu. Yalnızca altınları koyduğumuz torba alınmış. Hırsız yalnızca gelip altınları alıp gitmiş. Konutun yatak odasında bir çekmece ile oturma odasından öbür hiçbir yerini kurcalamamış. Esasen biz altınların orada olmadığını görünce çabucak polisi aradık. Ziyanımız yaklaşık 90 bin TL civarında” dedi.