Erzurum’daki hastanede tedavi gören çocuklar karne aldı

Yurdun dört bir yanındaki öğrenciler karne sevinci yaşarken, Erzurum Kent Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar da bu mutluluğa dahil oldu.

Öğrencileri, hastane okulun öğretmenleri Halil Elitok, Ali İhsan Kara ve sıhhat grubu ile hastane odalarında ziyaret eden Kent Hastanesi Başhekimi İbrahim Hakkı Tör, onlara karnelerinin yanı sıra hadiyeler verdi.

“2000’e yakın çocuk eğitim gördü”

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sıhhat Bakanlığı ortasında yapılan protokol kapsamında hastanenin açıldığı 2008 yılından itibaren Kent Hastanesi İlköğretim Okulunun hizmet vermeye başladığını belirten Başhekim Tör, “Çocuk servisinde yatan hastalarımız için açılan okulda şimdiye kadar 2000’e yakın çocuk, değişik vakitlerde eğitim gördü. Çocukların tedavileri sürerken bir yandan da eğitim almaları, hem gelişimlerine katkı sağlıyor hem de moral olarak yardımcı oluyor.


“Kaçıncı sınıfta okuyorsa, öğretmenlerinden o tarafta eğitim alıyor”

Tedavi gördükleri mühlet içinde ilköğretim okulu öğrencileri kaçıncı sınıfta okuyorlarsa öğretmenlerinden o tarafta eğitim alıyor. Bu uygulama, velilerimizi de sevindiriyor. Çocuklarının eğitiminin aksamasından korkan veliler, çocuk servisi içinde okul olduğunu öğrenince hem şaşırıyor hem de keyifli oluyorlar” formunda konuştu.

“Tedavi olurken eğitim görmeleri moral kazandırıyor”

Veliler verilen hizmete teşekkür ederken okulun öğretmenlerinden Halil Elitok, “Sağlık durumu uygun olmayan öğrencilere yataklarının başında, durumu daha güzel olan öğrencilere ise sınıfta eğitim veriyoruz. Öğrencilerin eğitimleri ile olan bağı hastalık müddetinde de devam ediyor. Tedavi olurken eğitim de görmeleri hem onlara moral kazandırıyor hem de tedavilerine olumlu katkı sağlıyor. Sınıf mevcudu az olduğu için öğrencilerimizle ferdi olarak daha yakından ilgilenebiliyoruz. Böylelikle eksikleri olan mevzuları daha kolay kavrayabiliyorlar” dedi.

Karne ve armağanlarını alan 7 öğrenci hem tedavi görüp hem de eğitimlerine devam ettikleri için başhekim, öğretmenleri ve sıhhat çalışanlarına teşekkür etti.