Facebook Meta’dan yeni karar! Gaming uygulaması son bulacak

Meta, epey farklı kollara ayrılan Facebook’u gözden geçiriyor. Şirketin son atılımı yayın platformu Facebook Gaming’i etkileyecek. Meta’nın kullanıcılara gönderdiği bildirimde, Gaming uygulamasının kapatılacağı açıklandı.

Ancak bu karar, tüm Gaming planlarının askıya alındığı manasına geliyor. Şirketin açıklamasına nazaran, Gaming özelliği artık Facebook uygulamasından yahut Facebook.com’dan yürütülecek.

İlk olarak 2018 yılında erişime açılan Gaming özelliği, 2020 yılında ise bağımsız bir taşınabilir uygulama almıştı. Gaming’i ayakta tutabilmek için çeşitli içerik oluşturucularıyla görüşen toplumsal medya devi, yeniden de başarılı olamadı.

Son datalara nazaran Gaming uygulamasının bu yılki izlenme sayısı 1,4 milyar civarında kaldı. Bu sayı Twitch ve YouTube üzere rakiplerinden epeyce geride. Bu platformların izlenme sayısı sırasıyla 11,8 milyar ve 2,3 milyar düzeyinde.

https://shiftdelete.net’in haberine göreMeta, yalnızca Gaming planlarını gözden geçiriyor da olabilir. Gaming’in Facebook uygulaması üzerinden yayında kalacağını belirtmek gerekiyor. YouTube’un da daha evvel bağımsız YouTube Gaming uygulamasını kapattığını hatırlatalım.