Fazıl Say’dan İmamoğlu’na Nagehan Alçı reaksiyonu: Alay mı ediliyor bizlerle?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Habertürk muharriri Nagehan Alçı’nın sorularını yanıtlamasına bestekar ve piyanist Fazıl Say’dan reaksiyon geldi.

İmamoğlu’nun mayıs ayındaki Karadeniz tipine Alçı’nın katılmasını da eleştiren Say, röportajla ilgili ise toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu tabirleri kullandı:

“Ya Nagehan ve eşinin mağdur ettiği Atatürkçüler, demokratlar, çağdaş beşerler ne olacak? Meskenleri basılanlar? Hasta yatağından alınanlar? Bu ülkeyi savunan bizler çok mu keyif aldık mahkemelerde falan sürünürken? Bu yüzden pişmanım, hayal kırıklığım büyük. Yalnızca ben değil, çoğumuz.

CHP, İmamoğlu’nu aday filan asla göstermemeli. Alay mı ediliyor bizlerle? Kimin üstüne yürümek bu? Onu avucunda taşıyan, koruyan, İstanbul’u kazanmasında en büyük dayanağı veren kitlelere de kurumlara da partilere de resmen saygısızlık bu.”

NE OLMUŞTU?

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun mayıs ayındaki Karadeniz tipine davet edilen gazeteciler ortasında Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök üzere isimlerin yer alması reaksiyon çekmişti. o periyot İBB Sözcüsü Murat Ongun “Biz bu tartışmaları önemsemiyoruz, Nagehan Alçı oralarda çok seviliyor, fotoğrafın bütününe bakıyoruz. Bu tenkitler 200-300 kişinin kendi ortasındaki yorumları, eleştirileridir” derken, İmamoğlu da “Vız gelir tırıs fider” tabirini kullanmıştı.

Alçı, AK Partili Tevfik Göksu’nun “İstanbul’un kayıp 1000 günü” raporundaki argümanlar üzerine İmamoğlu’na sorduğu soruları ise evvelki gün Habertürk’teki köşesinde paylaşmıştı. Alçı, “Ekrem İmamoğlu ile yaptıklarını, yapamadıklarını, kendisine yönelik ithamları, AK Parti’nin İstanbul raporunu ve İstanbul’un geleceğine dair tahayyüllerini konuştuk. Keyifli bir röportaj oldu” demişti. (HABER MERKEZİ)