Fırlayan dolara İslam Memiş’ten kazandıran tavsiye! Dolardan çabucak uzaklaşın

Merkez Bankası’nın 100 puan faiz indirimine girmesinden sonra dola kuru 18,50 düzeylerine çıktı. Gram altında ise ufak yükselişler yaşansada baskılanmadan ötürü şimdi ataklar yaşanmadı. Piyasa Uzmanı İslam Memiş ise, yatırımcıya dolar karşısında paha kaybeden emtialara yönelmesini tavsiye ederek ikazlarda bulundu.

DOLAR KARŞISINDA KIYMET KAYBEDEN EMTİALARA DİKKAT

“Dolar karşısında hangi enstrümanlar önemli manada bedel kaybetmişse yılın son çeyreğinde süratli bir yükseliş görebiliriz. Yani 2022 yılının birinci çeyreğinde emtia fiyatlarında yükseliş varsa yılın son çeyreğinde de emtia fiyatlarında tıpkı yükseliş görebiliriz”

HIZLI TOPARLANMA OLABİLİR

“Sürpriz bir karar olarak 100 baz puanlık bir indirim yaptı. Merkez Bankası’nın yılsonuna hakikat tek haneli bir faiz isteği var. Beklentiler yüzde 9 civarında. Dolar tarafında kısmı bir hareket var. FED’in kararlarından sonra emtia fiyatlarında negatif bir görünüm görmedik. Ons altında tarafında bin 660 dolar düzeyi güçlü bir takviye düzeyi. Buradan süratli bir toparlanma olabilir ve bin 705 dolar düzeyine kadar çıkabilir”