Gençlik ve Spor Bakanlığı kaç kişiyi işe alacak? Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı ne vakit başlıyor?

Bakan Kasapoğlu, Instagram hesabından yaptığı canlı yayınla bakanlık bünyesindeki istihdam konusunda açıklamalarda bulundu.

Kasapoğlu, 767 daima paklık çalışanı, 144 engelli daima paklık emekçisi, 106 eski hükümlü daima paklık çalışanı alacaklarını duyurdu.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI NE VAKİT BAŞLIYOR?

Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı müracaatları, 8-12 Ağustos tarihlerinde “esube.iskur.gov.tr” internet adresi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Ayrıyeten hizmet noktalarından ve Alo 170 çizgisi üzerinden de müracaatlar yapılabilecek.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 31 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Kura çekim yeri daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yayımlanacak. Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilecek ve adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecek.

Kura çekimi sonrası kelamlı imtihana girmeye hak kazanan adaylar Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenecek tarihlerde kelamlı imtihana alınacak. Kelamlı imtihan yeri ve tarihleri “www.gsb.gov.tr” internet sitesinden ilan edilecek.