Hagi’nin futbolcusuyla dalga geçtiler! “Kramponum maaşından daha fazla”

     
Haber 7 – Spor Servisi

Galatasaray’da oynadığı devirde UEFA Avrupa Kupası ve UEFA Harika Kupası zaferlerinde yer alan Gheorghe Hagi, bir müddettir Farului Constanta’yı çalıştırıyor.

Romanya Ligi’nin mütevazi grubu Farului Constanta ile yaz kampına giren usta isim, grubun YouTube kanalında da yayınlanan bir basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Takımın aktüel form durumunu ve transfer siyasetini yorumlayan tecrübeli antrenör, bir orta mevzuyu ülke futboluna da getirdi.

Romanya’daki futbol ortamıyla Avrupa’daki makasın güzelce açıldığını belirten Hagi, Viitorul’u (Farului) çalıştırırken başından geçen bir anıyı da birinci kere anlattı.

FC Viitorul’un (Farului) sahibi olup kulübün teknik yöneticiliğini de yapan eski futbolcu, 2017’de grubuyla UEFA Avrupa Ligi Play-Off’larında çaba etmişti.

Viitorul, Play-Off etabında Avusturya’dan RB Salzburg ile Viitorul eşleşirken, Avusturya temsilcisi içerde ve dışarda aldığı galibiyetlerle küme evresine yükselmişti.

HAGİ: “BİZDEN DAHA UYGUN DEĞİLLERDİ”

Gheorghe Hagi, o maçta Viitorul’dan bir futbolcusunun rakip kadro oyuncusuyla girdiği diyalogu şu sözlerle anlattı:

“Salzburg’la oynadığımız periyotta yaşadığımız olaya değineceğim. Salzburg’dan bir oyuncu, grubumdaki bir futbolcuma maaşını sormuş. 

O da ‘3 bin Euro kazanıyorum‘ demiş. Yalnızca 3 bin. Rakip oyuncu, futbolcuma dönüp ‘3 bin mi? Kramponum maaşından daha fazla‘ demez mi? 

Oyuncumun neler hissettiğini nasıl anlatabilirim? Esasen bizi yendiler de. Lakin bizden daha yeterli değillerdi. Yalnızca daha organizelerdi”

24 Ağustos 2017’de oynanan birinci Play-Off maçında RB Salzburg, FC Viitorul’u 4-0’lık net skorla geçmiş, rövanş maçında da 3-1’lik skorla alandan galip ayrılmıştı. Totalde durumu 7-1’e getiren Salzburg kümelere kalırken, Viitorul’un da Avrupa hayalleri suya düşmüştü.

FC Viitorul Constanta (Farului), Romanya’da evvelki dönemi 5’inci sırada tamamlayıp Play-Off etabına yükseldi. 

6 ekibin yer aldığı etabı 4’üncü sırada kapatan FC Viitorul, Avrupa biletinin kıyısından döndü. Romanya’da geçtiğimiz dönemi CFR Cluj şampiyonlukla sonuçlandırırken, Steaua Bükreş ikinci sırada Konferans Ligi bileti aldı.