Hulusi Akar Hakkari’de incelemelerde bulunup bayram kutlaması yaptı

Yurdun dört bir yanında kurban bayramı heyecanı yaşanıyor…

Diğer yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) komuta kademesi, Kurban Bayramı’nı “şehitler doruğunun kartalları” olarak isimlendirilen Hakkari’nin Yükekova ilçesine bağlı Dağlıca’da, Mehmetçik ile kutladı.

Hulusi Akar, Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile dün Suriye hudut sınırında inceleme ve denetlemelerde bulundu.

1450 rakımlı 4. Hudut Tabur Komutanlığına geçtiler

Daha sonra Hakkari’ye geçen Bakan Akar’ı Selahaddin Eyyübi Havalimanı’nda Vali İdris Akbıyık, 2. Ordu Kumandanı Orgeneral Metin Gürak ve diğer yetkililer karşıladı.

Akar ve komutanlar, buradan Yüksekova’ya bağlı Dağlıca’daki 1450 rakımlı 4. Hudut Tabur Komutanlığına geçti.

Hulusi Akar bayram namazını askerler ile kıldı

Geceyi, bir periyot teröristlerin “girilemez” dediği bölgede geçiren Akar, bayram namazını da Mehmetçik ile kıldı.

“Bölge teröristlerden temizlendi”

Daha sonra hudut kartalları ile bayramlaşan Hulusi Akar, “Burada vazife yapmak, büyük bir gurur. Geçmişe bakıldığında burada çok önemli mücadeleler verildi ve bölge teröristlerden temizlendi.” diye konuştu.

Şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere şifa dileklerini ileten Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, kelamlarında şu sözlere yer verdi;

“Bunlara kim takviye sağlarsa sağlasın mücadelemizi sürdüreceğiz”

“Terörle uğraşımız bitmedi, devam ediyor. Gerek yurt içi gerekse hudut ötesinde kahramanca gerçekleştirilen gayretin en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın.

Teröristlerin ismi ne olursa olsun, ister PKK/YPG/PYD ister DEAŞ ister FETÖ olsun, terörle uğraşımız sürecek. Bunlara kim takviye sağlarsa sağlasın ‘ölürsem şehit kalırsam gazi’ anlayışı ile onlara fırsat vermeden çabamızı sürdüreceğiz.”

“Tek gayemiz teröristlerdir”

Hudutların ve vatandaşların güvenliğinin kıymetine vurgu yapan Bakan Akar, “Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Başta Irak ve Suriye olmak üzere, tüm komşularımızın toprak bütünlüğüne saygılıyız. Biz yalnızca hudutlarımızın ve 85 milyon vatandaşımızın güvenliğini sağlamak için çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

“Tek gayemiz teröristlerdir.” diyen Hulisi Akar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tarih boyunca rastgele bir etnik, mezhepsel, dini kümeyle gayretinin olmadığına dikkati çekti.

“Bizim gayretimiz terörle, teröristle”

Bazılarının TSK’nın operasyonlarını istismar etmeye çalıştığını belirten Akar, “Sanki terör örgütü PKK, Kürt kardeşlerimizin temsilcisiymiş üzere kimileri operasyonlarımızı istismar etmeye çalışıyor. Bizim uğraşımız terörle, teröristle. Teröristlerin sonunu getirmek için elimizden gelen çabası gösterdik, bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Hulusi Akar asker ailelerini aradı

Konuşmasının akabinde çalışanla bayramlaşan Hulusi Akar ve komutanlar, daha sonra yemekhaneye geçerek Mehmetçik ile kahvaltı yaptı.

Askerlerle birlikte oturan Bakan Akar, onlarla sohbet etti. Askerlerin şimdi ailelerinin bayramını kutlamadıklarını öğrenen Akar, telefonundan asker ailelerini arayarak bayramlarını tebrik etti.

“Sizlerle gurur duyuyoruz”

Aileler, Akar’ın sesini duymaktan duydukları memnuniyeti belirterek, “Sizlerle gurur duyuyoruz. Allah sizden razı olsun. Dualarımız sizlerle ve evlatlarımızla.” ifadelerini kullandı.

“Ne kadar gurur duysanız azdır”

AA’nın haberine nazaran; Bakan Akar da asker ailelerine, “Evlatlarınız, evlatlarımız hepsi zımba üzere vazifelerinin başında milletinin buyruğunda. Vatanımız, milletimiz için vazifelerini muvaffakiyetle yerine getiriyorlar, onlarla ne kadar gurur duysanız azdır.” dedi.