İçişleri Bakanlığı: 50 vilayette terör operasyonlarında 114 kuşkulu yakalandı

İçişleri Bakanlığı’nca, PKK/KCK-PYD/YPG, IŞİD ve FETÖ/PDY terör örgütlerine yönelik son bir haftada 50 vilayette gerçekleştirilen operasyonlarda 114 şüphelinin yakalandığı açıklandı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada; ilkbahar-yaz devrinin gelmesiyle bir arada aksiyon arayışlarını artıran ve ülkeye eleman, silah ve patlayıcı husus transfer çabalarını ağırlaştıran PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü ile dini istismar eden IŞİD ve FETÖ/PDY terör örgütlerine yönelik ülke genelinde, 13- 20 Mayıs tarihleri ortasında, eş vakitli operasyonlar yapıldığı belirtildi.

Antalya, Balıkesir, Diyarbakır, Edirne, Hakkari, İstanbul, Kilis, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin, Muş ve Van Vilayet Jandarma Komutanlıkları tarafından PKK/KCK-PYD/YPG, IŞİD ve FETÖ üyelerine, iş birlikçilerine ve finans kaynaklarına yönelik 16 farklı operasyon gerçekleştirildiği kaydedildi.

PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütüne yönelik Muş, Mardin, Mersin, Edirne, Hakkari, Antalya, Diyarbakır ve Van merkezli 14 vilayetteki 8 farklı operasyonda 46 kuşkulu, FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik Balıkesir, Konya, Edirne ve Kilis merkezli 25 vilayetteki 4 başka operasyonda 49 kuşkulu,

IŞİD terör örgütüne yönelik Kocaeli, Van ve İstanbul merkezli 12 vilayetteki 4 farklı operasyonda 19 kuşkulu olmak üzere, toplamda 50 vilayette 114 şüphelinin yakalandığı tabir edildi. Operasyonlarda 3 ateşli silah ve bunlara ilişkin mühimmat, 2 gece görüş dürbünü ile çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildiği kaydedildi. (DHA)