KARA YOLLARI SON DURUM I 8 Eylül Perşembe 2022 hangi kara yolunda çalışma var?

Günü ailesiyle ya da iş için yollarda geçirecek olan vatandaşlar, kara yollarındaki son durumu merak ediyor.

Geçecekleri güzergahta çalışma olup olmadığını merak edenler, bu bahiste en net bilgilere ulaşmak istiyor.

Vatandaşlar yollarda sorun yaşamamak, ya da geç kalmamak için, “Hangi kara yolunda çalışma var?” sorusunu araştırıyor.

Peki, Hangi kara yolunda çalışma var? İşte kara yollarında son durum…

Hangi kara yolunda çalışma var?

AA’nın haberine nazaran; Kara yollarının imal, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen bölümlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine nazaran, TEM Otoyolu’nun Selimpaşa Kavşağı-Mahmutbey Gişeleri bölgesinde üstyapı yenileme çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle her gün 22.00-06.00 saatlerinde otoyolun Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, şoförler başka istikamete yönlendiriliyor. Anadolu Otoyolu’nun Ankara-Bolu vilayet sınırı-Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı tamirat çalışmaları sebebiyle Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım öbür istikametten iki taraflı sağlanıyor. Kayseri-Pınarbaşı yolunun 47-52. kilometrelerindeki imal çalışmaları münasebetiyle Kayseri-Pınarbaşı istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım başka istikametten iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Seydişehir-Akseki yolunun 33-37, Nurdağı-Gaziantep yolunun 2-4. kilometrelerindeki üretim çalışmaları nedeniyle ulaşım denetimli devam ediyor. Osmaniye-Gaziantep yolunun 0-1. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları sürüyor. Bu kesimde yol trafiğe kapatılarak, şoförler Toprakkale vilayet yoluna yönlendiriliyor. Batman-Kurtalan-Siirt yolunun 20-25. kilometrelerinde imal, bakım ve tamirat çalışmaları sebebiyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki taraflı sürdürülüyor.

Beşikdüzü-Trabzon yolunun 45. kilometresindeki Akyazı Tüneli’nde elektrik-elektronik sistemleri bakım ve tamir çalışması münasebetiyle her iki taraftaki tüplerde 08.00-20.00 saatlerinde ulaşıma tek şeritten denetimli müsaade veriliyor. Çorum-Ankara yolunun 37-38. kilometrelerinde (İskilip-Osmancık kavşakları) farklı düzeyli kavşak çalışmaları nedeniyle ulaşım denetimli gerçekleştiriliyor. Muğla-Kale yolunun 27-32. kilometrelerindeki üretim çalışmaları sebebiyle ulaşım tek şeritten denetimli sağlanıyor.