‘KHK’lı olduğu için yurda alınmadı’ haberi yalanlandı!

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında yalan haberler gelmeye devam ediyor. Bir haber daha Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yalanlandı.

Gazete Duvar’da, “Depremzedeye GBT: KHK’li olduğu için yurda alınmadı” başlığıyla verilen haberin, Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan bilgilendirmeyle yalan olduğu öğrenildi. Haberde, KHK’lı olduğu için Niğde’deki Sultan İkinci Kılıçarslan KYK yurduna alınmadığı belirtilen şahsın Ertuğrul Gazi KYK yurduna yönlendirildiği ve aynı gün kayıtlarının yapıldığı belirtildi.

“GBT’SİNE BAKILAN DEPREMZEDE AİLE YURDA ALINMADI” İDDİASI DOĞRU DEĞİLDİR

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezince yapılan açıklama şu şekilde;

“Haberde ismi geçen M.Ç. isimli şahıs, ailesi ile birlikte diğer tüm depremzedelerimiz gibi barınma/konaklama müracaatlarının alındığı Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Sultan 1. Kılıçarslan Yurdu’nda bulunan KYK görevlilerine 24 Şubat 2023 günü müracaatta bulunmuştur.

Müracaatın hemen akabinde diğer depremzede vatandaşlarımızın da konakladığı Ertuğrul Gazi KYK yurduna yönlendirilerek aynı gün kayıtları yapılmıştır. Ancak M.Ç. isimli şahsın, söz konusu yurda kayıt yaptıktan sonra herhangi bir neden belirtmeksizin konaklamadan ayrıldığı tespit edilmiştir.

Ayrıca haberde yer alan Sultan 2.Kılıçarslan KYK Öğrenci Yurdu nöbetçi yurt olup, sadece uygulama öğrencilerine hizmet vermektedir.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir