‘La Casa de Papel’in Helsinki’si Disney Plus’ın Atatürk dizisine katıldı

‘La Casa de Papel’ dizisinde canlandırdığı Helsinki karakteriyle tanınan oyuncu Darko Peric, Disney Plus’ta yayınlanacak olan ‘Atatürk’ dizisinin takımına dahil oldu. 6 kısım sürmesi beklenen dizi, “7. Koğuştaki Mucize”nin direktörü Mehmet Ada Öztekin tarafından çekilecek.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine nazaran, daha evvelki açıklamalarında Türkiye’yi sevdiğinden bahseden, ‘La Casa de Papel’de Helsinki dışında bir vilayet ismi seçecek olsa ‘İstanbul’ olacağını söyleyen Darko Peric’in dizide hangi karaktere hayat vereceği şimdi muhakkak değil.

Aras Bulut İynemli’nin başrolünde olduğu ve Atatürk’ü canlandıracağı dizinin takımına “Harry Potter” serisinin oyuncusu Emma Watson da katıldı. Zübeyde Hanım karakterini Songül Öden’in canlandıracağı dizide Mehmet Günsür Ali İstek Efendi’ye, Sarp Akkaya ise Enver Paşa’ya hayat verecek.

DİZİNİN MÜZİKLERİNİ HANS ZİMMER HAZIRLAYACAK

Dizinin yapımcılığını ‘Kulüp’, ‘Aziz’, ‘Son Yaz’, ‘Hakan: Muhafız’, ‘İstanbullu Gelin’, ‘Vatanım Sensin’ ve ‘Tatlı Küçük Yalancılar’ üzere üretimlerin gerisindeki O3 Medya üstlenecek. Dizinin müzikleri ise “Aslan Kral” ve “Dune” sinemalarının müzikleriyle Oscar mükafatına layık görülen Hans Zimmer tarafından geliştirilecek.