Muş’taki evlat nöbetinde 62’nci hafta: Bırakın evlatlarımızı

Muş’ta terör örgütü PKK tarafından çocukları kaçırılan aileler, evlat nöbeti tutmaya devam ediyor.

Her hafta olduğu üzere 62’nci haftada da aksiyonlarını sürdüren aileler, parti binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını istedi.

Evlatlarına geri dönmeleri için davette bulunan anneler, “Yavrumu verin bana”, “Anneler direniyor”, “Artık kâfi, bırakın evlatlarımızı” ve “Artık kâfi, yakamızdan düşün” yazılı dövizleri açarak HDP ve PKK’ya reaksiyon gösterdi.

Ailerler kararlı bir formda nöbetteler

Evlatlarına teslim olmaları davetinde bulunan aileler, kararlı bekleyişlerini sürdüreceklerini söz etti.

“Ersin, 8 yıldır senin hasretinden yandık”

Çocuklara dönmeleri tarafında davette bulunan annelerden Ayten Koçhan, “Yolları yol değil. Gelsinler devletimize teslim olsunlar. PKK’dan, HDP’den çocuklarımızı istiyoruz. Kâfi analar babalar ağladı. Bir yıldır yaz kış demeden, soğuk demeden buradayız.

Halen de buradayız. Bir çocuğumuz dağda kalana kadar hareketimize devam edeceğiz. Çocuklarımızı istiyoruz. Ersin, 8 yıldır senin hasretinden yandık. Gel kâfi.” dedi.


“Bu Kürt davası değil”

62 haftadır HDP’den çocuklarını istediklerini belirten baba Şemsettin Özcan ise “HDP’ye diyoruz ki çocuklarımızı nasıl götürüp PKK’ya vermişsen tekrar o halde git çocuklarımızı bize getir, teslim et.

Çocuklarımızı almayana kadar HDP’nin önünü terk etmiyoruz. Biz, burayı boş bırakmıyoruz. Bu Kürt davası değil, bu Kürtlerin ezilmesi içindir.” ifadelerini kullandı.


“HDP’ye kim oy veriyorsa Allah onun belasını versin”

İHA’nın haberine nazaran; HDP’nin kapatılması gerektiğini vurgulayan Özcan, “Çocuklara sesleniyorum; sesimizi duyuyorsanız gelin adalete teslim olun. Askerlerimiz Suriye hududunda çatışmada. Kiminle çatışıyorlar? HDP. HDP’ye kim oy veriyorsa Allah onun belasını versin.

Bunlar bizden ne istiyor? HDP’lilerin çocukları şu an hangi okulda okuyorlar, bizim çocuklarımız hangi okulda? Bizim çocuklarımız dağ başında, onların çocukları okullarda. Allah belanızı versin.

Siz, bizden ne istiyorsunuz. Gece gündüz çocuklarımızı istiyoruz. Sizin çocuklar niçin okuyor, bizim çocuklarımızı niçin dağın başına götürüyorsunuz.” diye konuştu.