Ne kaza ne taciz Merve’yi motosiklet tutkusundan vazgeçirdi

İstanbul’da motosiklet tutkunu Merve Öznur Hüseynova, ailesinden karşı çıkanlar olmasına karşın yaklaşık 1 yıl evvel motokuryelik yapmaya başladı.

Geçtiğimiz ay yaşadığı trafik kazası sonrası tedavi için hastaneye kaldırılan Hüseynova, sıhhatine kavuştuktan sonra tekrar işinin başına döndü.

Yaşadığı onca zorluğa karşın mesleğini yapmaya devam eden Merve Öznur Hüseynova, bu duruşu ile takdir topladı.

Motokuryeliğin son periyotlarda beğenilen bir meslek haline geldiğini belirten Merve Öznur Hüseynova, motosiklet tutkusundan ötürü motokuryeliğe başladığını söyledi.

Hüseynova, mesleğe başladıktan sonra kendisini tebrik edenlerin yanı sıra kelamlı tacizde bulunanların da olduğunu lisana getirdi.

“BABAM, ‘BU ERKEK İŞİ’ DİYEREK KARŞI ÇIKTI”

Hüseynova, “Başta ailem olmak üzere birçok kişi bana karşı çıktı. Babam, ‘Bu erkek işi, sen niçin kurye olmak istiyorsun? Git gerçek düzgün bir iş bul, çalış’ dedi. Benim için en kolay iş kuryelik. Daima geziyorum, yeni beşerlerle tanışıyorum. Beşerlerle konuşmak, arkadaşlık yapmak daha çok hoşuma gidiyor. Kimi siparişlere gittiğimde müşteriler şaşırıp, farklı reaksiyonlar veriyor. ‘Aferin’ diyenler de oluyor. Bu da benim hoşuma gidiyor” dedi.

Motokuryelik yapan Merve Öznur Hüseynova, sürekli sözlü tacize uğradığını söyledi.

Mesleksel olarak yaşadığı zorlukları anlatan Hüseynova, “Çok sık kaza yapmıyorum. Bir sefer kaza yaptım. O kazanın hala üzerimde dehşetleri kaldı. Ailem tekrar, mesleğe devam etmeme karşı çıktı. Ben onları ikna ederek, devam ediyorum” sözlerini kullandı.

“SÖZLÜ TACİZE ÇOK UĞRUYORUM”

İşini yaparken vakit zaman kelamlı tacizlere maruz kaldığını lisana getiren Hüseynova, “Çoğu kişi beni görünce şaşırıyor. Kimileri gurur duyuyor, kimileri ise bilhassa bayan olduklarımı gördüklerinde trafikte sıkıştırıyorlar. Onlar beni sıkıştırdığında bende onları sıkıştırıyorum. Laf atanlar da oluyor. Kimileri da tükürüp geçiyor. ‘Sen git meskeninde yemeğini yap’ diyenler oluyor. Kelamlı taciz çok yaşıyorum. Siparişleri bazen yanlış götürüyorum. Bu durumda müşteriyi arıyorum. O da numaramı kaydedip daha sonra ileti atıyor ya da arama yapıyor” formunda konuştu.

“BİZİM ERKEKLERDEN NEYİMİZ EKSİK”

Tüm bayanları motokurye olmaya davet eden Merve Öznur Hüseynova, “Ölene kadar bu mesleği sürdüreceğim. Bizim erkeklerden neyimiz eksik? Niçin onlar yapsın, biz yapamayalım ki. Hem cinslerime bu mesleği yapmaya davet ediyorum. Düşe kalka öğrenecekler” diye konuştu.