Oscar’da kırmızı halı geleneği bitiyor: ‘Bu yıl kan dökülmeyecek’

Bu yıl 95’incisi gerçekleştirilecek olan Oscar Ödül Töreni öncesi hazırlıklar başladı. Hazırlıklar kapsamında Türkiye saatiyle 12 Mart’ı 13 Mart’a bağlayan gece sanatçıların geçeceği ikonik Hollywood Bulvarı’na büyük halı serildi. 1961’den beri kırmızı olan ikonik halının renginin artık şampanya rengi olduğu görüldü.

95’inci Oscar Ödül Töreni, bu yıl da talk show sunucusu Jimmy Kimmel’in ev sahipliğinde Hollywood’daki Dolby Theatre’da yapılacak. Kimmel, basına hitap ederken, Will Smith’in geçen yıl Oscar töreninde Chris Rock’a tokat atmasına atıfta bulunarak, “İnsanlar ‘Bu yıl herhangi bir sorun olacak mı? Bu yıl herhangi bir şiddet olacak mı?’ diye soruyor. Kesinlikle olmamasını umuyoruz. Kırmızı halı yerine şampanya rengi halıda karar kıldık ki kan dökülmeyeceğine dair ne kadar kendimize güvendiğimizi gösterelim” dedi.

Ne olmuştu?

Will Smith, geçen yıl Oscar gecesinde eşi Jada Pinkett Smith hakkında sözleri nedeniyle sunucu Chris Rock’a sahnede tokat atmıştı. Olay sonrası özür dileyen Smith, Akademi tarafından 10 yıl boyunca Oscar törenlerinden ve diğer Akademi etkinliklerinden men edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir