Ubisoft şifresi ve bilgileriniz çalınmış olabilir

Ubisoft kısa süre önce bir siber güvenlik sorunu yaşadı ve bu da oyunlarında “geçici kesintiye” neden oldu. Şirket, tüm oyunların şu anda normal şekilde çalıştığını ve oyuncuların kişisel bilgilerinin tehlikeye atıldığına dair hiçbir kanıt görmediğini belirtti. Ancak yine de tam olarak ne kadar etkilendiğini henüz bilmiyoruz. Bu sebeple Ubisoft şifresi için güncelleme yapmanızda fayda olduğunu düşünüyoruz.

Ubisoft şifresi ve bilgilerinizi korumaya alın, şifrenizi değiştirin

Ubisoft’da kendi tarafında önlemlerini alarak, çalışanlarının şirket çapında kullandığı şifreleri yenileme kararı aldı. Ubisoft’un BT ekibi şu anda konuyu araştırmak ve denemek için dışarıdan destek de alıyor ve ne kadar etkilendiğini belirlemeye çalışıyor.

Ubisoft, VGC’ye yaptığı açıklamada, “Geçen hafta Ubisoft, bazı oyunlarımız, sistemlerimiz ve hizmetlerimizde geçici kesintiye neden olan bir siber güvenlik olayı yaşadı.” dedi ve ekledi, “BT ekiplerimiz sorunu araştırmak için önde gelen harici uzmanlarla birlikte çalışıyor. Önlem olarak şirket genelinde bir parola sıfırlama işlemi başlattık. Ayrıca, tüm oyunlarımızın ve hizmetlerimizin normal şekilde çalıştığını ve şu anda herhangi bir parola sorunu bulunmadığını doğrulayabiliriz. Herhangi bir oyuncunun kişisel bilgilerine erişildiğini veya ifşa edildiğine dair bir kanıt bulunmuyor.”.

Bu durumun stüdyoya bir saldırı mı yoksa çalışanlardan birinin şifresini çalarak ortaya çıkan bir sorun olup olmadığı belli değil. Firma, Ubisoft hesapları ve kişisel bilgileri için herhangi bir risk olmadığını söylese de Uplay şifrenizi (Ubisoft şifresi) güncellemeniz, aklınızın rahat olmasına yarayacaktır.

Bu haftanın başlarında, Ubisoft, Ukrayna’nın işgalinin ardından Rusya’daki oyunlarının satışını askıya alacağını söylemişti. Ubisoft’un saldırıya uğramasının sebebinin bu olup olmadığını bilmiyoruz.

UPlay şifresi nasıl değiştirilir?

Ubisoft şifresi ve bilgileriniz çalınmış olabilir

Ubisoft Connect uygulamasını açınHemen altta bulunan Recover Password (Şifre kurtarma) seçeneğine tıklayınAçılan websitesinden sisteme kayıtlı olan eposta adresinizi girinePoastanıza gelen mailin kontrol edin ve içindeki “şifre değiştir” linkine tıklayın.Karşınıza çıkan ekranda, yeni şifrenizi iki defa girin.