Zafer Algöz’ün Ken Taç Dis kitabıyla mizah serüveni

Daha evvel yayınlanan ve çok sevilen iki kitabının akabinde usta tiyatrocu ve oyuncu Zafer Algöz, yeni kitabı “Ken Taç Dis” ile okurlarına tekrar merhaba diyor. İ

Raflarda yerini alan “Ken Taç Dis”, müellifin kendi hayatından kesitleri samimi bir anlatımla aktararak eğlenceli bir anlatı sunuyor.

Usta oyuncu Algöz, başından geçen olayları sade ve akıcı bir lisanla satırlara dökerken, anlatımın yalınlığı ve okurla kurulan içten bağ edebiyatseverlerin beğenisini kazanmaya hazırlanıyor.

Çocukluktan gençliğe…

Algöz, çocukluğundan gençliğine ve ustalığına kadar geçen vakitte yaşadıklarını eşsiz anlatım gücüyle aktarırken çokça güldürüyor, düşündürüyor ve hüzünlendiriyor.

Hayatında kıymetli bir yere sahip olan Kars, Trabzon ve Bursa anılarının yanında; tiyatro ve sinema dünyasından tanıdığımız usta isimlerle birlikte kendi özel hayatından sıra dışı karakterlere de yer veriyor kitabında.

Sayfa: 292

Edebiyata yeni soluk

“Ken Taç Dis”, içerisinde yer alan çarpıcı öyküler ve samimi üslubuyla, ağır hayat koşturmacasına bir nefeslik mola sunmayı amaçlıyor. Kaleme aldığı anılarıyla, anlatı sanatının doruğunu yakalayan Zafer Algöz, maharetli kalemini ve keskin zekâsını bir kere daha kanıtlıyor.

Okurlarının yüzünde tebessüm yaratmak için her satırını ilmek ilmek dokuduğu anılarını ve bu anılarda yer alan tiyatro tarihinin en özel insanlarını tarihe not düşen Algöz, “Ken Taç Dis” ile Türk edebiyatına yeni bir soluk getiriyor.