Berlusconi’den sevgilisine 100 milyon euro miras

Geçtiğimiz ay yaşama veda eden Berlusconi’nin mirasını çocukları, eski eşi ve partneri arasında nasıl paylaştıracağı merak konusu olurken, miras paylaşımının tüm detayları ortaya çıktı.

İngiliz haber ajansı Reuters’a konuşan aile kaynakları, Berlusconi’nin en büyük çocukları Marina ve Pier Silvio’nun, babalarının kurduğu Fininvest isimli holdingin çoğunluk hisselerinde eş hisseler elde edeceğini söyledi.

Her iki ismin de Fininvest’in hisselerinin yüzde 53’ünü ortaklaşa kontrol edeceği belirtilirken Marina Fininvest’in başkanı olarak görev alıyordu. Pier Silvio ise şirketler grubunun gözdesi olan MediaForEurope’u yönetiyordu.

Berlusconi’nin 5 çocuğu daha önce hiçbir hissedarın şirketleri tek başına yönetmeyeceğini açıklamıştı. Berlusconi’nin ikinci evliliğinden olan ve babalarının şirketleriyle daha az ilgilenen çocukları Barbara, Eleonora ve Luigi Berlusconi’ye hisse verildiği kaydedildi.

Reuters haber ajansı, 2006’da yazılan mirasın sonuna Berlusconi’nin, “Teşekkürler, hepinizi çok seviyorum, babanız” yazdığını da aktardı.

SEVGİLİSİNE 100 MİLYON EURO

Berlusconi’nin son günlerinde yanında olan partneri Marta Fascina ise mirastan pay alan isimlerden biri oldu. Berlusconi, sevgilisi Fascina ve kardeşi Paolo’ya 100’er milyon euro bıraktı. Berlusconi ayrıca yakın arkadaşı Marcello Dell’Utri’ye de 30 milyon dolar bıraktı.

Dört dönem başbakanlık yapan ve muhafazakar Forza Italia partisinin lideri olan Berlusconi, 33 yaşındaki Fascina ile evlenmemiş olsa da kendisine “eşim” diye sesleniyordu.

İtalyan yasalarına göre çocuklar ebeveynlerinin servetlerinin üçte ikisini eşit olarak alırken, geriye kalan üçte bir ise mirasta hak kazanabiliyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx