Borsa İstanbul güne yükselişle başladı

Investing.com – BISt 100 endeksi güne %0,77 oranında yükselişle 8.368,51 puandan başladı.

BIST 100, dünkü işlemlerde %3,3 oranında yükseldi ve günü 8.304 puandan kapattı. Dünkü kapanışa göre BIST 100 endeksi, dolar bazında 305 dolara yükseldi. BIST 100’de dün 92 hisse günü artıda kapattı. 8 hisse ise değer kaybı gördü. BIST 100’ün işlem hacmi 157,6 milyar TL olurken bu işlem hacmi, toplam hacmin %73’ünü oluşturdu. Dünkü işlemlerde en yüksek talep gören sektör, mineral ürünleri olurken spor endeksi günü düşüşle kapatan tek sektör oldu.

Açılışta mineral ürünleri bugün de en çok yükselen sektör olarak güne başladı. Kobi, petrokimya ve inşaat da güne artıda başlayan sektörlerin başında yer aldı. Spor, baskı, faktöring ve turizm ise güne kısmi oranda ekside başlayan sektörler oldu. Bankalar ve holding sektörü ise 0,25 oranında düşük oranlı bir yükselişle güne başladı.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisseler

BIST 100’e dahil hisseler arasında SMRTG, GESAN, ULKER, KCAER ve CIMSA, güne en yüksek değer artışıyla başlayan hisseler oldu.

GWIND, AKSEN, ALFAS, KONTR ve BAGFS ise açılışta satıcılı hareket eden hisseler arasındaydı.

Borsa İstanbul genelinde ISBTR ve TUCLK ile birlikte BIST’in yeni hisseleri, TARKM, ADGYO, HATSN ve REEDR, güne tavan fiyatından başladı. ELITE, IDEAS ve KRDMA payları ise açılışta en çok düşen hisseler oldu.

Hisse senetlerinin borsa verileri, adil değeri, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan kazançlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx