Canan Karatay’dan Erkeklere Üzücü Haber: Pilavın Kellik Yaptığını Söyleyince Olanlar Oldu

Profesör Canan Karatay yaptığı her açıklamayala ses getirmeye devam ediyor. Genelde tüketmekten keyif aldığımız yiyeceklerin çok zararlı olduğunu anlatan Karatay bu sefer de yemeklerin yegane eşilikçisi pilavın erkeklerde kelliğe yol açtığını söyledi. Canan Karatay’ın ‘pilav erkeklerde kellik yapıyor’ açıklaması sonrası sosyal medyada çalkalandı.

Aranızda Canan Karatay’ı tanımayan, adını en az bir kez olsun duymayan kimse yoktur eminim ki. Kendisi açıklamalarıyla ezber bozan bir profesör.

‘Her derde deva’ diyerek çayın içine tereyağı konulması gerektiği, kahvaltıda ekmek yerine kuru fasülye yenmesi gerektiği gibi açıklamalarıyla duyanları şaşkına çevirmeye devam ediyor.

Prof. Dr. Canan Karatay şimdi de erkeklerin korkulu rüyası haline gelen kellik sorunu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Pirincin erkekler saç dökülmesine sebep olduğunu ifade eden Karatay, D vitamini ve Omega 3 yetersizliğinin de kelliğe yol açtığını açıkladı.

Karatay, ”Bu tamamen bilimseldir, kitabımda da anlatıyorum. Erkekler pilava çok meraklı oturup da devamlı pilav yemesinler, lezzetli olabilir ama saç dökülmesinin temel sebebidir. Çünkü insilünü yükseltir” dedi.

Canan Karatay aynı zamanda saçları dökülen kişilere tavsiyelerde de bulundu:

”Erkekler bol bol terayağ, zeytinyağı ve omega 3 alsınlar. Bol bol D vitamini takviyesi yapsınlar ve B 12’lerine baksınlar, bütün bunlar birden bire olmaz.

Gençlerde daha çabuk olabilir ama sabırla o göbek gittikten sonra saç çıkmaya başlıyor. Saçınızın çıkmasını istiyorsanız cildinize iyi bakın, bol bol güneş banyosu yapın.’

Tabii bizim mutfağımızın vazgeçilmez tatlarından biri olan, hem ana yemek eşlikçisi hem de ayıla bayıla yediğimiz bir sokak lezzeti pilavın kellik yaptığını duyanlar sosyal medya paylaşımlarıyla ortalığı kırdı geçirdi.

??

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz de oldukça merak ediyoruz elbette.

Buyurun yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx