Faizi de Togg! Togg’a Özel Taşıt Kredisi Faizinde 1 Ay Arayla Bir Artış Daha Yapıldı

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Togg için sıraya girerek geri sayanların sayaçlarına sürekli bir ekleme yapılıyor. Fiyat eklemesi olmasa da kredi faizi eklemesiyle araç fiyatları, araç gelmeden yükseliyor. Ağustosta yapılan kredi faiz oranındaki artışın ardından 2 Ekim itibarıyla yenisi geldi.

Togg çıktığı günden bu yana çok konuşuldu. Üretimi, teslimatı, fiyatı derken, özel taşıt kredisi oranları bile belirlendi. Ancak henüz istenilen oranda ve hızda teslim edilmeyen araçları bekleyen çok, beklerken de zarar ediyorlar bir yandan.

Otomobil gazetecisi Emre Özpeynirci, Togg’a bir zammı daha geldiğini duyurdu.

Kamu bankalarının 2 Ekim itibarıyla Togg’a özel taşıt kredisi faiz oranlarının bir kez daha arttığını duyuran ünlü gazeteci, Ağustos ayı sonunda %0,99’dan %1,59’a yükselen faiz oranının 2 Ekim’den itibarıyla %2,11 olacağını açıkladı.

Faiz oranının bu artışıyla 820 bin TL kredi kullanan birinin 36 ay vadede, aylık ödemesi 32 bin 518 TL’den 36 bin 800 TL’ye çıkıyor. Toplam ödemesi de 1 milyon 170 bin 622 TL’den 1 milyon 326 bin TL olacak.

Son kredi artışı, uzun menzilli T10X alacak bir kişi için 820 bin TL’lik kredide araca 156 bin TL zam gelmiş oluyor. Ağustos ayı sonunda teslim edilen Togg sayısı 3400 adet olurken, Eylül sonunda bu sayının 6 bin adedi bulması bekleniyor. Böylelikle “kaparo verip bekleyen” 14 bin kişi bu kredi oranlarından etkilenecek.

Araç bulursa kredi çekecekler için uygun olan oranlar,

Sosyal medyada da yorumlara neden oldu.

Enflasyonda ve kurlarda da yükselişle bir de aracın fiyatında artış görülürse,

Sürpriz yaşamayacak olan kullanıcılar olurken,

Sorular da birbirini izledi.

Siz bu artış ve kredi faiz oranları için ne düşünüyorsunuz?

Yorumlara bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx