Kaspersky, Üniversiteler için Yeni İşbirliği Programı Olan, Academy Alliance’ı Tanıttı

Kaspersky’nin yüksek öğrenim kurumları için yeni ortaklık programı AcademyAlliance başlıyor. Şirketin tanınmış siber güvenlik uzmanlığını ve Kaspersky’nin en yeni teknolojilerini öğretime entegre etmeyi amaçlayan bu ittifak, üniversitelerle iki ayrı şekilde faydalanma olanağı sağlıyor.

Kaspersky, gençleri siber güvenlik kariyerlerine teşvik etmek ve onları gerçek hayattaki siber güvenlik mücadelelerine hazırlamak için pratikteki deneyimlerini dünya genelinde yaklaşık 200 üniversitenin öğrencileriyle paylaştı. Eğitime katkı, şirketin misyonunun bir parçasını oluşturuyor ve daha güvenli bir dünya ve müreffeh bir toplum inşa etmek için önemli bir kaynağı temsil ediyor. Kaspersky, on yılı aşkın bir süredir yüksek öğrenim kurumlarıyla yakın bir şekilde çalışarak öğrencilerle bilgi birikimini paylaşıyor, yarışmalar ve konferanslar düzenliyor ve staj olanakları sağlıyor.

Yeni program, işbirliği için yeni bir çerçeve sağlayarak söz konusu ilişkileri güçlendirmek üzere tasarlandı. Kaspersky Academy Alliance, ortak ve gelişmiş olmak üzere iki tür üyelik sunuyor. Bunların her ikisi de portföyünde Bilişim, Uygulamalı Bilişim veya Bilgisayar Bilimleri eğitim programları bulunan ve yılda 400’den fazla lisans öğrencisi ve uzman ile 50’den fazla yüksek lisans öğrencisine eğitim veren yükseköğretim kurumları için uygun olacak şekilde tasarlandı. Gelişmiş seçenekte ise kuruluşların en az 50 öğrenciye bilgi güvenliği konusunda eğitim vermesi gibi ekstra bir şart yer alıyor.

Kaspersky Academy Alliance, üniversitelerin günümüzün zorluklarına hazır siber güvenlik uzmanları yetiştirmesine yardımcı olmayı amaçlayan, kapsamlı bir çözümü simgeliyor. Kaspersky uzmanları, programın genel olarak BT personelinin eğitim unsurunu da güçlendireceğine inanıyor.

Kaspersky Academy Direktörü Maria Gritsan, şunları söylüyor: “Kaspersky Academy Alliance, dünya genelindeki üniversitelerle onlarca yıllık ortaklık deneyimimizi pekiştiriyor. Bu program, üniversitelerin ihtiyaçları hakkındaki kapsamlı görüşlerimizi ve en etkili eğitim biçimleri hakkındaki anlayışımızı içeriyor. Kaspersky olarak sosyal projelere özel önem verirken, eğitimin inşa etmeye çalıştığımız güvenli geleceğin ana itici güçlerinden biri olduğuna inanıyoruz.”

Kaspersky Academy Alliance, şirketin dünya çapında siber güvenlik becerileri ve bilgisi geliştirme taahhüdünün bir parçasını oluşturuyor. Şirket, 42 ülkedeki üniversiteler ve akademik kurumlarla anlaşmalar imzaladı. Program, siber güvenlik teknolojilerini yaymaya ve öğrencilerin akademik sonuçlarını geliştirmeye hazır olan yeni üyeleri dahil ederek katılımcı sayısını artırmak için tasarlandı. Üye olmak için lütfen Kaspersky Academy Alliance ile iletişime geçin.

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulmuş küresel bir siber güvenlik ve dijital gizlilik şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelinde işletmeleri, kritik altyapıları, hükümetleri ve tüketicileri korumak için sürekli olarak yenilikçi çözümlere ve hizmetlere dönüşmektedir. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, gelişmiş ve gelişen dijital tehditlerle mücadele etmek için önde gelen uç nokta koruması, özel güvenlik ürünleri ve hizmetleri ile Siber Bağışıklık çözümlerini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunmaktadır ve 220.000’den fazla kurumsal müşterinin kendileri için en önemli olanı korumalarına yardımcı oluyoruz. www.kaspersky.com adresinden daha fazla bilgi edinin.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx