Kripto Ayısı: Bitcoin ve Altcoin’ler Bu Seviyelere Dalacak!

Bazı kripto para birimleri son zamanlarda güçlü artışlar kaydettiler. Bu da boğa piyasasının başladığına dair söylentileri yayın hale getirdi. Ancak, buna herkes ikna olmuş değil. Geniş takipçi kitlesine sahip bir kripto analist, Bitcoin ve diğer altcoin’lerin yakında yeni düşük seviyelere doğru ani bir trend dönüşü yapmasını bekliyor. Analist, bu konuda takipçilerini uyarıyor.

Kripto ayısı piyasada sert bir düzeltme bekliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, son günlerde piyasada bir hareketlilik var. Lider kripto Bitcoin 44 bin doların etrafında dolaşıyor. Solana güçlü performansıyla kripto liginde 4. sıraya yerleşti. Ancak, piyasada müzmin ayı duruşuyla tanınan Crypto Capo takma adlı analist boğa piyasasına ikna olmadı. Analist, Bitcoin’in yakında 30.000 doların altını tekrar ziyaret edeceğini tahmin ediyor. Ancak, bir kez daha yükselme hamlesi yapmasını bekliyor. Daha sonra altcoin’lere ani bir piyasa düzeltmesi getirebileceğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu yorumu yapıyor:

Birkaç gün önce açıkladığım gibi, BTC muhtemelen burada 40.000-45.000 dolarda yerel bir tepe oluşturuyor. ETH 2.500 dolarlara ulaşabilir. Ayrıca, bazı altcoin’ler son pompalara sahip olabilir. Bundan sonra, önümüzdeki birkaç hafta içinde yeni düşük seviyelere doğru tam bir geri dönüş yaşanması muhtemel… Gerçek boğa piyasası başlamadan önce yeni dip seviyelerin görüleceğine inanıyorum.

Kaynak: Capo

Analist, “önümüzdeki aylarda neden hala yeni düşük seviyeler göreceğimize” ilişkin bir başlıkta gerekçesini detaylandırıyor. Bu doğrultuda, “HTF’de (yüksek zaman dilimi) Bitcoin (BTC) ile başlayalım. 2023’te bir yükseliş eğilimi gördük. Birçok kişi bunun yeni bir boğa piyasasının başlangıcı olduğunu düşünüyor. Ancak bence bu düzeltici bir hareket. Şimdi fiyat büyük bir direnç bölgesinde. Onaylar grafikte yer alıyor.” diyor.

Kaynak: Capo

Capo’nun tahminleri: Bitcoin için 16 bin dolar, ETH için 550 dolar

Analist, fiyat hareketlerini tahmin etmek için Elliott Wave teorisini kullanıyor. Bu teori, fiyat dürtülerinin üç dalgalı “ABC” düzeltmelerinden sonra beş dalga halinde gerçekleştiğini öne sürüyor. Buradan hareketle analist, şu açıklamayı yapıyor:

BTC EW (Elliott Wave) perspektifi: 2022’deki düşüş eğilimi, 2020-2021 boğa piyasası trendini kıran itici bir hareketti. Şimdi, 16.000 doların en düşük seviyesinden gelen hareket düzeltici bir hareket gibi görünüyor (B/X dalgası). Bu hareketi başka bir dürtüsel hareket (C/Y dalgası) takip etme eğiliminde.

Kaynak: Capo

Analist, Bitcoin (BTC)’den sonra lider altcoin Ethereum’a da bakıyor. Capo, ETH’nin yaklaşık 2.600 dolar seviyesinde dirençle karşılaştıktan sonra 550 dolara kadar düşeceğini tahmin ediyor. Bu bağlamda analist, şu analizini paylaşıyor:

ETH kilit bir seviyeyi kırdı ve bir sonraki ana direnç 2.500-2.600 dolar. Aşağıda, sonunda alınması gereken çok fazla likidite var. Düşüş teyidi, 2.000-2.100 doların altında temiz bir kırılma olacaktır.

Kaynak: Capo

Analist, Bitcoin ile birlikte altcoin’lerde de sert düzeltme bekliyor

Analist, diğer altcoin’lerin Bitcoin satışlarından gelen para akışıyla yükseldiğini öne sürüyor. Ayrıca, bunun genellikle yakında bir piyasa düzeltmesi olacağına işaret ettiğini söylüyor. Bu konudaki görüşlerini ise şu şekilde izah ediyor:

Para BTC’den altcoin’lere akıyor. Bu genellikle yükseliş trendinin son aşamalarında olur. Bazı altcoin’ler daha fazla pompalayabilir. Ancak trend aşırı genişledi ve sona yaklaşıyor. OTHERS (altcoin endeksi) yeşil bölgeye ulaştığında, güçlü bir düzeltme göreceğiz.

Kaynak: Capo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx