Mainz 05, Filistin paylaşımları nedeniyle El Ghazi’nin sözleşmesini feshetti

Almanya Bundesliga ekiplerinden Mainz 05, sosyal medya hesabından Filistin’e destek veren Faslı forvet Anwar El Ghazi’nin sözleşmesini feshetti.

Alman kulübünden yapılan açıklamada, 28 yaşındaki futbolcunun sözleşmesinin feshedildiği ve fesih sebebinin ise oyuncunun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar olduğu belirtildi.

El Ghazi, son dönemde yaptığı paylaşımların ardından kulübü tarafından önce kadro dışında bırakılmış daha sonra ise affedilmişti.

Oyuncu hafta içerisinde yaptığı açıklama ile söz konusu tavır ve yaklaşımından hiçbir pişmanlık ya da vicdan azabı duymadığını belirtmiş, “Bugün ve son nefesime kadar, insanlık ve ezilenler için, söylediklerim ve durduğum yer ile arama mesafe koymuyorum” diye konuştu. Herhangi bir devlete özel bir sorumluluk borçlu olmadığını söyleyen futbolcu, “Herhangi bir halk ya da devletin sorgulanamaz, hesap verilebilirliğin dışında ya da uluslararası hukukun üzerinde olduğuna inanmıyorum” demişti.

Açıklamasında Gazze’deki İsrail saldırılarında yaşanan çocuk ölümlerinin hiçbir açıklaması olamayacağına dikkat çeken Ghazi, “Ben ve dünya olarak biz vicdanen sessiz kalamayız. Gazze’deki ölümlerin bitmesi için şimdi çağrı yapmalıyız” ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx