Muharrem İnce duyurdu! Yerel seçim kararı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, yerel seçim çalışmalarını partisinin İstanbul İl Örgütü ile düzenlenen kahvaltıda bir araya gelerek başlattı. İnce, yerel seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İnce, “Yerel seçimde aynı palavrayı yeniden sunacaklar; “Şimdi zamanı değil, herkes çekilsin, biz seçime gireceğiz” Yok öyle yağma, biz de seçime gireceğiz. Hiç kusura bakma baştan söylüyorum; “Oyları bölme, çekil önümüzden’. Geç bu işleri, bir kere çekildik. Kendine güvenmiyorsan zorla mı oy verdireceksin kendine? Çıkacaksın aday olacaksın, öyle yağma yok” diye konuştu.

KİŞİLERİN DEĞİŞMESİYLE BAŞARI GELMEZ

Muharrem İnce, CHP’deki değişim tartışmalarına yönelik ise “Yüzde 0,1 olmayan partiye 10 tane milletvekili veriyorsun, çünkü tek adamsın. Çünkü kurulların çalışmıyor, çünkü sana kimse ses çıkaramıyor. Çünkü 20 kere yenilsen yine gitmeyeceksin. Şimdi ne rüzgarı başlatacaklarmış ? Değişim rüzgarı. Kişilerin değişmesiyle hiçbir şey değişmez. Kişilerin değişmesiyle başarı gelmez. İlkeler olacak, zihniyeti değiştireceksin. 2010’da Kılıçdaroğlu geldiğinde, büyük bir değişim yaşanmıştı. Niye olmadı? Çünkü 2010’dan 2023’e gelene kadar tüzüğü öyle bir hale getirdi ki tam bir tek adam diktatorya kurdu.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx