Selvi: Muhalif medya ve sanatçılardaki linç kültürü iğrenç ötesi, insanlığımdan utanıyorum

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sonrası muhalif kesim tarafından linç edildiğini belirterek, “Muhalif kesimin medyasında, sanatçılarında öyle bir linç kültürü var ki, iğrenç değil, iğrenç ötesi” yorumunu yaptı. 

“‘Saksı, tuvalet terliği, kutu kola, hain, rezil, loser, Merzifon e… aptal’ dedikleri yetmemiş gibi kendine sanatçı diyen Cem Yiğit Üzümoğlu diye birisi espri yapmış. Öylesine iğrenç, öylesine adi bir espri ki köşeme alamam” diyen Selvi, şu ifadeleri kullandı:

Soğuk Savaş adlı programa Rise of Empires: Ottoman filminde Fatih Sultan Mehmet’i canlandıran Cem Yiğit Üzümoğlu konuk olmuştu. Üzümoğlu’nun yaptığı Kılıçdaroğlu şakası sosyal medyada gündem olmuştu.

“Alaturka tuvalette çömelik bir pozisyonda fotoselli ışığın sönmesine Kemal Kılıçdaroğlu ne tepki vermiştir” sorusunu soran Üzümoğlu yanıt olarak da “Burdayım be…Bur-da-yım” demişti.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı ilk tur sonuçlarından sonra paylaştığı bir video ile kendisini destekleyenlere ‘Burdayım be…Bur-da-yım’ sözleriyle seslenmişti

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir