Tatlı yedikten sonra su içenler bunu sakın yapmayın! Sakın…

Türk mutfağında tatlıların yeri çok ayrıdır. İster şerbetli ister sütlü ister çikolatalı olsun her tatlı damaklarda ayrı bir lezzet bırakır. Her ziyafet sofrasını son dokunuşla bitiren tatlıları yedikten sonra genellikle pek çok insanda su içme ihtiyacı oluşur.

Ancak tatlıdan hemen sonra su içmek, bazı rahatsızlıkları beraberinde getiriyor. Bu zararlarını okuduktan sonra tatlının üzerine bir daha asla su içmek istemeyeceksiniz. İşte tatlının üstüne su içmenin zararları…

TATLI YEDİKTEN SONRA SAKIN SU İÇMEYİN!

Lezzetli bir şerbetli tatlı veya çikolatalı bir tatlı kadar güzel çok az şey vardır. Afiyetle yediğimiz bu tatlılar her yiyenin damağında enfes lezzet bırakır ve midede bayram havası estirir. Pek çok insan tatlı yedikten hemen sonra üzerine su içer.

Tatlı yedikten sonra su içme isteği, çoğu kişinin başına gelen durumlardan biridir. Ancak uzman Dr. Nesrin Ünal’a göre tatlıdan sonra kesinlikle su içmemeniz gerekiyor. Tatlıdan sonra su içmek çeşitli sağlık sorunlarına yol açıyor.

Tatlı üzerine su içme ihtiyacı duymak aslında kan şekeri seviyesiyle bir bağlantı oluşturuyor. Tatlıdan hemen sonra içilen su, ani şeker yükselmesine neden olur. Aniden yükselen şeker ise hem kalp krizi hem de inme riskini tetikler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx