Trabzon Şehir Hastanesi inşaatı hızla yükseliyor

Trabzon’un Akyazı sahili üzerindeki dolgu alanında yapımına başlanan Trabzon Şehir Hastanesi’ndeki çalışmalar 7/24 esasına göre tüm hızıyla sürüyor. Toplam 900 nitelikli yatak sayısına sahip olacak şekilde projelendirilen ve bin 461’e tamamlanacak şekilde yatak kapasitesi arttırılabilir durumda olan Trabzon Şehir Hastanesi kentteki yoğun bakım kapasitesini 2 katına çıkartacak.

283 bin 943 metrekarelik kapalı alana sahip şehir hastanesinde 300 poliklinik, 33 ameliyathane, yoğun bakım yatak sayısı 236, diyaliz yatak sayısı ise 30 olacak. Şehir hastanesinde yanık tedavi ünitesi, nükleer tıp ünitesi, radyoterapi alanı, diyabet ünitesi, kan transfüzyon merkezi, uyku laboratuvarı ve genetik laboratuvar yer alacak. 4 bin 300 fore kazığın kullandığı şehir hastanesi depreme dayanıklı olarak inşa edilen 562 sismik izolatör ile korunacak. 2025 yılının Şubat ayında hizmete girmesi planlanan şehir hastanesinin kaba inşaatının ve dış cephesinin ise 2024 yılının ilk ayında tamamlanması hedefleniyor. 4 bin 300 fore kazık ve 562 izolatör ile depremden korunacak.

Hastane inşaatının yükselmeye başlamasıyla birlikte kule vinç sayısının arttırılacağı, yeni gelecek kulelerle birlikte inşaat çalışmalarının daha da hızlanacağı belirtildi.

KAYNAK: SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx