MATIC, ETH Satan Kurumsal Para, Bu Altcoin’den Aldı!

Kripto varlık yatırım ürünleri piyasasında küçük çaplı çıkışların yaşandığı bir haftada Bitcoin, yatırımcıların lider kripto para birimine olan güvenini göstermesiyle dirençli bir oyuncu olarak öne çıktı. CoinShare’in haftalık raporu, son yedi hafta boyunca olumsuz havanın devam etmesine rağmen Bitcoin’in toplam 3,8 milyon ABD doları tutarında giriş çekmeyi başardığını ve aksi takdirde zorluklarla kuşatılmış bir piyasada iyimserlik ışığı sağladığını ortaya koyuyor. Bu sırada MATIC ve ETH’nin çıkış yaşadığı görülmekte. İşte detaylar…

Bu hafta, fonlardan çıkış vardı

Kripto varlık yatırım ürünleri piyasasında 11,2 milyon ABD doları tutarında nispeten küçük çıkışlar yaşandı. Bu tutarlı olumsuz duygu dalgası, son yedi hafta içinde toplam 342 milyon ABD dolarına ulaştı. Bununla birlikte, yılbaşından bugüne dijital varlık yatırım ürünlerinin toplam 165 milyon ABD doları ile net giriş pozisyonunda kaldığını belirtmek önemlidir. Bu durum, son dalgalanmalara rağmen yatırımcıların kripto piyasasında hala potansiyel gördüklerini, ancak eylemlerinin düzenleyici belirsizliklerden büyük ölçüde etkilendiğini göstermektedir.

Geçen hafta, bu alandaki yatırımcıların içinde bulunduğu inişli çıkışlı yolculuğu mükemmel bir şekilde örnekledi. Haftanın başında, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir spot ETF’nin (Borsa Yatırım Fonu) onaylanmasıyla ilgili önemli bir beklenti vardı ki bu sektör için önemli bir kilometre taşı olacaktı. Ancak, diğer tüm spot ETF başvuruları için bir gecikme yaşanacağı açıklandığında bu umutlar suya düştü ve kripto para birimi düzenlemesine ilişkin devam eden zorlukların ve belirsizliklerin altı çizildi.

MATIC, ETH satış gördü: SOL giriş yaşadı

Yatırım ürünlerindeki nispeten küçük çıkışlara rağmen, işlem hacimleri hafta boyunca son derece yüksek kaldı ve toplamda 2,8 milyar ABD doları gibi etkileyici bir rakama ulaştı. Bu rakam, yılbaşından bugüne kadarki ortalamanın %90 üzerinde şaşırtıcı bir artışı temsil ediyor ve yatırımcıların kripto piyasasına olan ilgisinin ve katılımının devam ettiğini vurguluyor. Ancak, kripto para piyasasındaki tüm haberler olumlu değil. Short  Bitcoin yatırım ürünleri üst üste 19. haftada da 3,3 milyon ABD doları tutarında çıkış yaşadı. Bu istikrarlı eğilim, yönetim altındaki toplam varlıkların (AuM) bu yılın zirvesinden %48 oranında düşmesine katkıda bulundu.

Altcoinler de piyasa duyarlılığındaki düşüşten nasibini aldı ve Polygon ile Ethereum sırasıyla 8,6 milyon dolar ve 3,2 milyon dolar tutarında kayda değer çıkışlara tanık oldu. Bu çıkışlar, varlıklarını bu altcoinlerden uzaklaştıran yatırımcılar arasında hakim olan ihtiyatı vurgulamaktadır. Bunun tam aksine, Solana üst üste dokuzuncu hafta boyunca toplam 0,7 milyon dolar tutarında giriş çekerek göze çarpan bir performans sergiledi. Solana için yılbaşından bugüne kadar gerçekleşen 26 milyon dolar tutarındaki giriş, şu anda yatırımcılar arasında en çok tercih edilen altcoin olduğunu gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx